Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Jeśli przygotowujesz się do karmienia dziecka piersią, będziesz potrzebować odpowiednio dobranego stanika. Jak dobrać biustonosz do karmienia? Jaki model i rozmiar biustonosza wybrać? Odpowiedzi na te pytania są niezwykle istotne, gdyż dobrze dopasowana bielizna pomoże Ci utrzymać biust w prawidłowej pozycji, w pełnym komforcie i wygodzie. Poza tym, z biustonoszem do karmienia szybko i łatwo nakarmisz swoje dziecko, bez konieczności deformowania zwykłego stanika. Obecnie staniki do karmienia dostępne są w wielu fasonach i wzorach oraz w różnych wersjach kolorystycznych. Nie musisz zatem rezygnować ze swoich upodobań - biustonosze do karmienia są bowiem nie tylko funkcjonalne, ale też ładne.

Jaki biustonosz do karmienia - na co zwrócić uwagę?

Główną zaletą biustonosza do karmienia jest możliwość wygodnego i szybkiego nakarmienia dziecka. Zwróć uwagę, że biustonosz do karmienia ma na ramiączkach zapięcia, przy pomocy których możesz odpiąć u góry miseczki i szybko nakarmić dziecko. Pamiętaj jednak, że to nie ramiączka utrzymują biustonosz do karmienia na swoim miejscu, ale jego obwód pod biustem.

Wybierając biustonosz do karmienia sprawdź, by był wykonany z przewiewnego i cienkiego materiału. Niekoniecznie musi to być bawełna - choć jest przewiewna, schnie jednak wolno i często zostają na niej plamy. Najczęściej zatem biustonosze do karmienia produkowane są z nylonu, poliestru lub domieszek bawełny. Pamiętaj także, by zwrócić uwagę na rozmiar miseczek, które absolutnie nie mogą być za ciasne.

Jak dobrać stanik do karmienia - wybierz odpowiedni rozmiar

Jak wybrać biustonosz do karmienia? Kieruj się tymi samymi zasadami, co przy wyborze zwykłego stanika:

  • Rozmiar Twojego stanika powinien być tak dobrany, by biustonosz podnosił piersi, a fiszbiny (w modelach, które je posiadają) przylegały wokół, nie naciskając na piersi.
  • Pas biustonosza powinien trzymać się na jednym poziomie z tyłu i z przodu, bez podnoszenia się na plecach.
  • Piersi nie powinny wybrzuszać się nad miseczkami, ale całe mieścić się wewnątrz.
  • Ramiączka mają unosić piersi, jednak bez wpijania się w ramiona.
  • Łączenie miseczek, czyli fragment biustonosza między piersiami, powinno przylegać do skóry.

Poza tym, żeby stanik do karmienia był dobry, zmierz się w biuście i pod nim, po czym odejmij od obecnego rozmiaru 10 (jeśli Twoja waga w czasie ciąży nie wzrosła wiele, odejmij 5). Rozmiar miseczki stanika do karmienia oblicz odejmując obwód pod biustem od obecnego obwodu biustu. Jeżeli różnica wynosi 13 centymetrów, oznacza to rozmiar miseczki A, jeśli 15 centymetrów – miseczki B (rozmiar miseczki zwiększa się co 2 centymetry). Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój biustonosz do karmienia będzie perfekcyjnie dobrany, w razie potrzeby poproś o pomoc w pomiarach lub skonsultuj się z brafiterem.

Jaki stanik do karmienia - model z fiszbiną czy bez?

Zastanawiasz się, jaki stanik do karmienia będzie odpowiedni - z fiszbinami czy bez? Na samym początku laktacji rozmiar piersi zwykle mocno się waha i jest trudny do przewidzenia. Dlatego w pierwszym okresie warto jest wybrać biustonosz do karmienia bez fiszbin. Jest on wygodniejszy, łatwiej dobierzesz jego rozmiar, a poza tym nadaje się także do spania. W późniejszym okresie karmienia dobrze sprawdzi się biustonosz z fiszbinami. W tym przypadku musisz jednak bardzo dokładnie dobrać jego rozmiar, gdyż fiszbiny nie mogą w żaden sposób uciskać piersi.

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Na zakup stanika do karmienia najlepiej wybierz się jeszcze przed porodem, mniej więcej na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca ciąży. Zaraz po porodzie najprawdopodobniej nie będziesz mieć na to czasu, a poza tym biustonosz do karmienia przyda Ci się już w szpitalu, po porodzie. Wybierając pierwszy stanik do karmienia, możesz wybrać nieco większą miseczkę, gdyż na początku laktacji biust jeszcze się powiększy.

Gdzie kupić biustonosz do karmienia?

Biustonosze do karmienia mogą być jednocześnie ładne, modne i funkcjonalne. Staniki wybieraj zawsze z dobrej jakości materiałów, oddychające, wygodne i przede wszystkim - dobrze dopasowane. W Miziu znajdziesz ciekawy asortyment biustonoszy do karmienia - sprawdź, co oferuje platforma ubrania dla dzieci online i wybierz stanik do karmienia odpowiedni dla siebie. Przeczytaj także, jak karmić na poduszce do karmienia - wiedza ta z pewnością przyda Ci się w bardzo intensywnym, pierwszym okresie macierzyństwa!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.