Jak karmić na poduszce do karmienia?

Jak karmić na poduszce do karmienia?

Pierwszy etap macierzyństwa jest wyjątkowo intensywny. Niemowlę nawet kilkanaście razy dziennie może upomnieć się pokarm, dlatego tak ważna jest wiedza, jak karmić na poduszce, aby odciążyć swój kręgosłup. 

Czym jest poduszka do karmienia?

Poduszki dla młodych mam są różne. Niektóre ułatwiają życie jeszcze przed porodem, np. poduszki ciążowe, albo pomagają w trakcie macierzyństwa. Poduszka do karmienia jest nieocenioną pomocą. Dzięki niej możesz odciążyć kręgosłup, barki i ramiona. Niemowlę waży niewiele, ale jeśli weźmiesz pod uwagę częstotliwość i długość karmienia, nagle okazuje się, że to spory wysiłek fizyczny. Ale to tylko pierwsze możliwe zastosowanie, bo kiedy dziecko podrośnie i podejmie pierwsze próby samodzielnego siadania, poduszka przyda się jako miejsce do nauki. Uprzedzając pytania o to, jak prawidłowo karmić na poduszce, od razu odpowiadamy, że to nic trudnego. 

 

Poduszka do karmienia - karmienie na rogalu czy fasolce?

Nie daj się zwieść, bo rogal i fasolka to tak naprawdę ta sama poduszka, a nazwa stosowana jest wymiennie. Częściej spotkasz się z określeniem rogal, bo wyglądem przypomina właśnie rogalik i stąd też jej nazwa. Na fasolce możesz karmić dziecko zarówno piersią, jak i butelką. Jeśli Twój partner nie wie, jak prawidłowo karmić na poduszce możesz go zapewnić, że to nic trudnego, bo rogal wręcz wymusza przybranie odpowiedniej pozycji.

Jak używać poduszki do karmienia?

Wiele mam zastanawia się, jak karmić dziecko na poduszce. Tak naprawdę nie ma w tym nic skomplikowanego. Rogal pozwala prawidłowo ułożyć dziecko do karmienia, a samo jego użytkowanie nie jest skomplikowaną czynnością. Wystarczy, że ułożysz rogal, a jego wewnętrzną część skierujesz w stronę brzucha - zupełnie tak, jakbyś chciała założyć go na siebie. Teraz wystarczy wygodnie ułożyć na nim dziecko i przystawić do piersi. Dla bezpieczeństwa możesz delikatnie objąć dziecko jedną ręką, aby zapewnić mu większą stabilność.

Dlaczego warto karmić na poduszce?

Jeśli zaczniesz karmić dziecko na poduszce, już od pierwszych chwil zapewnisz mu bezpieczną i wygodną pozycję, a także dużą stabilność. Decydując się karmić dziecko na poduszce fasolce, odciążysz także siebie. Macierzyństwo wymaga ogromnej siły, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej, dlatego warto zadbać także o swój komfort. Na rogalu nie nadwyrężasz mięśni ramion, karku ani kręgosłupa. Pamiętaj, że twój dyskomfort i stres wpływa na jakość karmienia. Im bardziej rozluźniona i odprężona będziesz, tym łatwiej i dłużej możesz karmić dziecko. Poduszki do karmienia polecają wszystkie mamy, które miały okazję z nich skorzystać.

Jak wybrać poduszkę do karmienia?

Skoro już wiesz, jak karmić dziecko na poduszce, czas przejść do wyboru dobrego produktu. Aby karmienie na fasolce było wygodne, zwróć uwagę na:

  • profilowanie brzegów - od tego zależy, jak dobrze poduszka będzie przylegać do twojego ciała,
  • materiały - jakość jest zawsze, ale w przypadku produktów dla małych dzieci, to szczególnie istotne,
  • rozmiar - rogal musi dobrze przylegać, ale nie powinien być zbyt ciasny, aby nie powodował dyskomfortu,
  • poziom twardości - to kwestia indywidualna, chociaż nie możesz zapominać, że dziecku lepiej będzie na tych bardziej miękkich. 

Rogal ma być wygodny i funkcjonalny, dlatego podczas wyboru musisz uwzględnić zarówno siebie, jak i dziecko. Mamy nadzieję, że teraz nie tylko wiesz, jak prawidłowo karmić dziecko na poduszce, ale i czym kierować się przy wyborze. Zajrzyj na platformę zakupową Miziu, znajdziesz tam poduszki do karmienia oraz inne akcesoria dla debiutującej mamy.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.