Warkocze ochronne – trend skandynawski w pokoju dziecka

Warkocze ochronne – trend skandynawski w pokoju dziecka

Rodzice małych dzieci preferują styl skandynawski. Nie ma w tym nic dziwnego. Taka paleta barwna idealnie sprawdzi się w pokoju małego dziecka. Delikatne pastele i barwy natury przywołują skojarzenia z czystością i spokojem, co pomaga dziecku w relaksie i dobrym śnie.

Jest jeszcze jeden element, bez którego trudno jest wyobrazić sobie bezpieczną przestrzeń małego dziecka. Mowa o ochraniaczach do łóżeczka. W jaki sposób włączyć je w nurt skandynawski? To bardzo proste, wystarczy postawić na warkocze ochronne w najmodniejszej formie.

 

Co to jest warkocz ochronny?

Dziecko w trakcie snu czasami naprawdę mocno się wierci. W momencie, kiedy maluszek już jest w stanie się przemieszczać i odwracać z pleców na brzuch, znacznie wzrasta ryzyko jego uderzenia się. Szczebelki łóżeczka, zazwyczaj drewniane, są bardzo twarde. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa dziecka i jako zabezpieczenie przed nabiciem sobie guza, wymyślono ochraniacze do łóżeczka. Klasyczna są dość cienkie i można je na sztywno przywiązać dookoła łóżeczka. Nowością są warkocze ochronne, które wykonano z kilku splecionych ze sobą pasów materiału z wypełnieniem.

Warkocz podwójny

Nasz sklep oferuje warkocze ochronne w wersji trzy- i czteropasmowej, a także podwójne. Dzięki temu dobierzesz najwłaściwszą propozycję do wymiarów łóżeczka i do wieku dziecka. Nawet starszak wykorzysta je w trakcie zabawy, tworząc z nich na przykład mury swego zamku.

Warkocz ochronny jest przywiązywany do łóżeczka specjalnymi taśmami, dzięki czemu nie przesuwa się i dobrze zabezpiecza malucha, który nie zrobi sobie nim żadnej krzywdy.

 

Delikatność i miękkość warkoczy ochronnych

Motyw plecionki jest obecnie bardzo modny. Tego rodzaju produkty to najczęściej koce albo poduszki dekoracyjne. Rodzice wybierają ochraniacze o takiej konstrukcji przede wszystkim z powodu ich miękkości i lekkości (tak, jak ma to miejsce w przypadku wyplatanych kokonów). Warkocze ochronne świetnie pasują do łóżeczek dziecięcych, w których najczęściej sporo się dzieje. Jest tam bowiem zazwyczaj prześcieradło, kocyk, poduszka, pluszowa zabawka i inne elementy. Daje to wszystko efekt chaosu. Wybór prostego, jednolitego warkocza się temu przeciwstawia.


  

Warkocz podwójny

 

Warkocze ochronne są bardzo eleganckie, pomagają we wprowadzeniu do pokoiku dziecięcego ograniczonej liczby barw. Jednocześnie są bardzo urocze i nie odbierają niczego z dziecięcej słodkości sypialni maluszka.

 

Prosta forma, mnóstwo pomysłów na wykorzystanie


Warkocz podwójny

W naszym sklepie oferujemy warkocze ochronne w pastelowych barwach, które dobrać można do wystroju pokoju chłopięcego i dziewczęcego. Są one również tak skomponowane, aby można je było łatwo dopasować do innych produktów, takich jak kocyki, które dostępne są w naszym sklepie. W połączeniu stworzyć można wrażenie skandynawskiego spokoju – idealnego trendu do pokoju małych dzieci.Rodzice doceniają praktyczny wymiar wykorzystywania warkoczy ochronnych. Można je odłączyć i wyprać, aby odzyskały idealną czystość. Wraz z rozwojem dziecka, kiedy w dawnym łóżeczku zaczyna już brakować miejsca, ochraniacz – warkocz można dalej wykorzystywać, na przykład zamieniając go w poduszkę lub siedzisko. W końcu wystarczy tylko ponownie zapleść pasma. To bardzo proste, a jednocześnie nie mniej kreatywne.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.