Po co kokon dla niemowlaka - poznaj jego zalety!

Po co kokon dla niemowlaka - poznaj jego zalety!

Wyprawka dla noworodka zawiera nie tylko ubrania, ale też artykuły zapewniające dziecku bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, po co kokon dla niemowlaka miałby znaleźć się wśród przedmiotów do pielęgnacji i ochrony dziecka? Estetyczny i praktyczny kokon niemowlęcy ułatwia codzienne funkcjonowanie z maluszkiem. Kokon dla niemowlaka jest łatwy do przenoszenia i utrzymania w czystości. Możesz łatwo i szybko zabezpieczyć dziecko kładąc je na sofie lub łóżku, bez konieczności używania dodatkowych poduszek. Kładąc dziecko w łóżeczku dodatkowo zabezpieczasz je przed uderzeniem się. W Miziu znajdziesz kokony niemowlęce z plecionych warkoczy, niezwykle ozdobne, a przy tym bardzo praktyczne.

Kokon niemowlęcy - do czego służy i jak go używać?

Kokon niemowlęcy, czy inaczej otulacz, to przenośne, małe łóżeczko dla niemowlaka, chroniące go przed upadkiem. Kokon zbudowany jest z miękkiego spodu i wysokich boków, a kształtem przypomina nieco mały ponton. Dziecko umieszczone w kokonie jest bezpieczne i nie ma obawy, że spadnie z łóżka czy sofy. Kokon dla niemowlaka ma różne opinie, jest to jednak jedno z akcesoriów, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Po co jest zatem kokon dla niemowlaka i jak możesz go używać?

  • Kokon dla niemowlaka idealnie nadaje się do spania - możesz wykorzystać go zabierając dziecko do swojego łóżka, jak również podczas nauki samodzielnego spania. Kokon umożliwia też zmianę pozycji ciała dziecka i przewracanie się z boku na bok bez obaw, że maluch spadnie z łóżka.
  • Kokon niemowlęcy sprawdzi się podczas przewijania dziecka - wysokie, okalające boki dają Ci pewność, że Twój maluch, nawet, jeśli jest bardzo ruchliwy, umieszczony w kokonie nie spadnie z przewijaka.
  • Kokon dla niemowlaka możesz również wykorzystać jako pierwszą matę do zabawy dla swojego dziecka - Twój maluch ma wówczas zapewnione bezpieczeństwo, a jednocześnie swoją własną przestrzeń.
  • Kokon sprawdzi się doskonale jako przenośne łóżeczko, podczas wizyty u znajomych czy nocy spędzonej poza domem.

Kokon dla niemowlaka - czy jest bezpieczny?

Zapewne spotykasz się z różnymi opiniami na temat kokonów dla niemowlaka i zastanawiasz się, czy te akcesoria są bezpieczne dla Twojego dziecka. Jednym z najczęściej poruszanych zagadnień jest kokon niemowlęcy a śmierć łóżeczkowa. Czy stosowanie kokonów może zwiększać ryzyko nagłej śmierci noworodka? Według niektórych opinii, grube ścianki kokonu niemowlęcego mogą stanowić zagrożenie podczas przewracania się dziecka na bok i powodować ryzyko zetknięcia się twarzy malucha z tą przeszkodą. Dlatego zawsze kontroluj sytuację, układaj też noworodka w kokonie w pozycji na wznak. Kokony niemowlęce są wygodne i bezpieczne, ale jak w każdej sytuacji, tak i tutaj dziecko wymaga ciągłej troski i poświęcania mu maksymalnej uwagi.

Kokon niemowlęcy - do jakiego wieku używać?

Kokony niemowlęce różnią się rozmiarami, wzorami oraz materiałami, z których są wykonane. Wszystkie jednak pełnią to samo zadanie, dlatego wybierając kokon dla niemowlaka kieruj się swoimi upodobaniami i po prostu wybierz ten kokon, który Ci się podoba. Tkaniny, z których zostały uszyte kokony, są bezpieczne dla dziecka, a rozmiary pozwalają na wykorzystywanie ich już od pierwszych dni życia. Do jakiego wieku możesz używać kokonu niemowlęcego? Tutaj granica jest umowna, gdyż dzieci rosną i rozwijają się w różnym tempie. Dla niektórych maluszków korzystanie z kokona zakończy się w 6 miesiącu życia, a niektóre dzieci mogą w nim przebywać znacznie dłużej. W późniejszym wieku dobrze sprawdzą się na przykład warkocze do łóżeczka, które zabezpieczą łóżeczko i szczebelki w taki sposób, by uchronić Twojego malucha przed urazami.

Kokon dla niemowlaka ma wiele zalet i możesz go wykorzystywać w wielu sytuacjach i miejscach: w kołysce, łóżeczku dziecka oraz własnym, na dywanie, kanapie, czy stole. Miękki, wykonany z bezpiecznych dla dziecka tkanin kokon niemowlęcy z pewnością przyda się w pierwszych miesiącach z Twoim maluszkiem, ułatwiając Ci wiele czynności oraz zapewniając dziecku komfort i wygodę.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.