Jaki kocyk wybrać dla niemowlaka?

Jaki kocyk wybrać dla niemowlaka?

Kocyk jest podstawowym elementem wyprawki noworodka. Zastanawiając się, jaki kocyk wybrać dla niemowlaka na zimę, weź pod uwagę, że jest on niezbędny w wielu sytuacjach już od pierwszych chwil życia dziecka. Kocyk dla dziecka jest potrzebny do otulania go podczas zasypiania, a dzięki temu, że lepiej przylega do ciała niż kołderka, pomaga Twojemu maluchowi wyciszyć się i poczuć bezpiecznie. Kocyk dla niemowlaka sprawdza się także podczas spacerów, w podróży czy po kąpieli. W Miziu znajdziesz duży wybór kocyków dla dzieci, spośród których wybierzesz kocyk odpowiedni do pory roku, wieku i potrzeb swojego dziecka.

Jaki kocyk dla niemowlaka i noworodka - na co zwrócić uwagę?

Zastanawiając się, jaki kocyk dla niemowlaka wybrać, decyduj się tylko na produkty wysokiej jakości, gdyż jedynie takie posłużą Ci przez dłuższy czas. Poza tym, zwróć uwagę na:

  • jakość materiału - ważne, by kocyk dla niemowlaka był miękki, miły w dotyku, a przede wszystkim - wykonany z tkaniny bezpiecznej dla wrażliwej skóry dziecka; kocyki dla niemowlaka z odpowiednimi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa dadzą Ci gwarancję, że do wyprodukowania tkaniny nie zostały użyte żadne szkodliwe dla dziecka substancje;
  • elastyczność - kocyk dla niemowlaka zarówno na lato, jak i na zimę, musi miękko otulać ciało dziecka, niezaleznie od warunków. Najbardziej elastyczne są kocyki bawełniane, kocyki minky dla dzieci i kocyki dzianinowe dla niemowląt;
  • odpowiednią termoregulację - kocyki dla niemowlaka wykonane z materiałów nieprzepuszczających powietrza mogą spowodować przegrzewanie się dziecka, a zbyt przewiewne nie będą właściwie ogrzewać malucha;
  • łatwość w utrzymaniu czystości - jaki musi być kocyk dla niemowlaka? Odporny na wielokrotne pranie, by nie stracił swojej miękkości, elastyczności i kolorów wskutek intensywnego użytkowania.

Jaki rozmiar kocyka dla niemowlaka?

Decydując się na zakup kocyka dla niemowlaka, dowiedz się, jak wybrać odpowiedni rozmiar. Uniwersalny, miękki kocyk dla niemowlaka ma zwykle rozmiar 70 x 100 cm, na naszej platformie zakupowej znajdziesz jednak kocyki w wielu różnych rozmiarach. Zbyt duży kocyk dla niemowlaka będzie niepraktyczny - umieszczony w wózku lub gondoli będzie niewygodnie zwisał po bokach, natomiast konieczność złożenia go na pół spowoduje ryzyko przegrzania dziecka. Jako kocyk dla niemowlaka na lato lub kocyk do szpitala dla noworodka sprawdzą się doskonale otulacze dla noworodków lub miękkie, muślinowe kocyki. Kocyk dla niemowlaka na zimę natomiast często zawiera ocieplenie lub dodatkowe wypełnienie. Właściwy rozmiar kocyka dla niemowlaka spowoduje, że będzie on praktyczny i posłuży zarówno do wózka, jak i do łóżeczka, nosidełka czy fotelika.

Odpowiednio dobrany kocyk dla niemowlaka zapewnia poczucie bezpieczeństwa, daje przyjemne ciepło i ogrzewa malucha oraz ułatwia zasypianie. Zadbaj zatem o to, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo Twojemu dziecku już od pierwszych chwil życia!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.