Jak wybrać poduszki dekoracyjne do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać poduszki dekoracyjne do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy nie może się obyć bez wykorzystania w nim poduszek dekoracyjnych. Możliwości ich zastosowania w tym pomieszczeniu są naprawdę różnorodne, wręcz zdumiewające. Pamiętaj jednak o kilku detalach, które wpływają na ostateczny kształt i wygląd pokoju dziecięcego.

Paleta barw i ułożenie poduszek dekoracyjnych

Projektując pokój dziecka dużą uwagę zwracaj na paletę występujących w nim kolorów. Tworząc jednolite tło dużo łatwiej jest zaszaleć przy wybieraniu dodatków, w tym również poduszek. Jednak jeżeli są one bardzo zróżnicowane kolorystycznie (na przykład jak w TYM przypadku), poprzestań na tylko kilku, a resztę wybierz w wersji jednolitej.

Wybieraj symetryczne ustawienie poduszek, ponieważ utrzymuje to porządek i dopracowanie każdego detalu pokoju. Najprostszą metodą układania poduszek na dziecięcym łóżku jest umieszczanie największych z tyłu i dodawanie tych zdecydowanie mniejszych z przodu.

Poduszka dekoracyjna króliczek

Chociaż także dekoracyjne, poduszki naprawdę mają na celu zwiększyć komfort mebli tapicerowanych, więc nie przesadzaj z nimi! Raczej nikt nie lubi siadać na łóżku lub wersalce, w której zapada się jak w torbie z miękkimi piankami. To nie tylko niewygodne, ale także niezdrowe. Dlatego najlepiej na samym początku zaprojektuj ich wygląd.

Poduszki na kilka sposób, czyli nieoczywiste zastosowania

Dziecięce poduszki wykorzystane w pokoju mogą mieć naprawdę niezwykłe funkcje.

• Puszysty podnóżek

Dzieci bardzo lubią wszystko co miękkie i na czym można usiąść. Dlatego poduszki, szczególnie te w większym rozmiarze, jak w TYM przypadku, można wykorzystać na przykład jako wygodny podnóżek. Duża poducha na podłodze sprawdzi się do stworzenia miejsca do zabawy na ziemi. Poduszkowy kącik to marzenie niejednego szkraba. Co bardzo istotne, one nie tylko poprawiają bezpieczeństwo zabawy, zmniejszając ryzyko bolesnego uderzenia się, ale również dbają o komfort dziecka. Maluch nie przeziębi się od siedzenia na chłodnej podłodze.

Poduszki kotki

• Poduszka siedzisko

Uczeń, który wiele godzin spędza przy biurku, doceni wygodną poduszkę, którą można położyć na siedzisku albo podłożyć pod lędźwiowy odcinek kręgosłupa, jak w TYM przypadku.

• Zagłówek do łóżka

Starsze dziecko może lubić na przykład czytać w łóżku. Jeżeli jego miejsce do spania nie jest wyposażone w wygodny zagłówek, koniecznie trzeba mu taki stworzyć. Idealnie nadają się do tego podłużne poduszki, takie jak TE  modele.

• Dekoracyjne poduszki w stylu skandynawskim

Poduszki dekoracyjne w pokoju dziecka są wspaniałą dekoracją. Szczególnie, jeżeli postawisz na skandynawską prostotę i modele o warkoczowym splocie (TUTAJ). To one nadają pomieszczeniu miękkości i przytulności. Wnętrze wyposażone w miękkie dodatki sprzyjać będzie dziecięcemu wyciszeniu się.

Piłka warkocz

Poduszki w pokoju dziecięcym dosłownie ocieplają tę przestrzeń, a do tego amortyzują upadki. Dziecięca wyobraźnie może z nich stworzyć prawdziwy budulec do tworzenia baz (czyż TEN  model nie sprawdzi się idealnie?). Ta wielość zastosowań sprawia, że naprawdę warto kupić miękkie, solidne poduszki dekoracyjne do pokoju dziecięcego.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.