Jak ubrać niemowlaka wiosną?

Jak ubrać niemowlaka wiosną?

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca coraz częściej wybieramy aktywność na świeżym powietrzu. Jak ubrać niemowlaka wiosną, by zapewnić mu właściwą ochronę termiczną, a jednocześnie nie narazić na przegrzanie czy wychłodzenie? Do wyjścia na dwór z niemowlakiem trzeba się odpowiednio przygotować. Właściwie dobrana odzież niemowlęca jest równie ważna, co wybór właściwego wózka czy kocyka. W co ubrać niemowlę na spacer wiosną? W butiku dla dzieci dostępny jest szeroki asortyment ubrań dla małych dzieci - sprawdź, na co zwrócić uwagę i czym się kierować wybierając garderobę dla niemowlaka na wiosnę.

Jak ubrać niemowlaka wiosną? Praktyczne wskazówki

Myśląc o tym, jak ubierać niemowlę na wiosnę, pamiętaj przede wszystkim o zabezpieczeniu maluszka przed utratą ciepła. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając się na wiosenny spacer z maluszkiem?

  • Planuj spacer wczesnym popołudniem, kiedy na dworze jest zazwyczaj najcieplej;
  • staraj się nie dopuścić do przegrzania niemowlaka, gdyż wtedy łatwiej o przeziębienie czy infekcję;
  • kontroluj, czy dziecku nie jest za zimno lub za gorąco, dotykając skóry na karku malucha. Jeśli jest wilgotna lub gorąca, z pewnością Twojemu dziecku jest za ciepło - w razie potrzeby zdejmij z niemowlaka kocyk lub wierzchnią warstwę odzieży;
  • spaceruj w każdą pogodę, również podczas deszczu, pamiętając o właściwym zabezpieczeniu dziecka przed wilgocią.

Jak ubrać niemowlę na wiosnę - wybierz kilka rodzajów odzieży

Wiosna należy do bardzo zmiennych pór roku - czasem jest ciepło i słonecznie, ale zdarzają się również chłodniejsze, deszczowe czy burzowe dni. Jak i w co ubrać niemowlę wiosną, by przygotować dziecko i siebie na wszystkie pogodowe niespodzianki? Najlepiej sprawdzi się metoda na tzw. cebulkę, czyli zakładanie kilku warstw odzieży, które w razie potrzeby możesz zdejmować lub ponownie zakładać. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Jako pierwsza warstwa ubrania sprawdzi się body dziecięce, zapewniające ciepło klatce piersiowej, brzuszkowi i plecom niemowlaka. Body będzie dobrym wyborem niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jak ubrać 3- czy 4-miesięczne dziecko wiosną, czy starsze niemowlę.
  • Wybierając spośród garderoby, w co ubrać niemowlaka na wiosnę, możesz zdecydować się na śpioszki dla noworodka lub pajace niemowlęce. W zależności od pogody, wybierz śpiochy z rękawkami lub bez, zawsze jednak stosuj je jako dodatkową warstwę oprócz niemowlęcych body. Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać żywotne, 5- czy 6-miesięczne dziecko wiosną, postaw na śpiochy czy pajace z zapięciem z przodu lub z boku; unikniesz wówczas nakładania kolejnych warstw przez głowę dziecka.
  • Dobrym rozwiązaniem podczas ubierania niemowlaka na spacer wiosną są sweterki lub bluzki dla niemowląt. Będą doskonałe, jeśli podczas spaceru pogoda nagle się zmieni i zrobi się ciepło lub zbyt chłodno. Najlepiej postaw na wersje rozpinane, gdyż łatwiej je będzie szybko założyć lub zdjąć.

Zadając sobie pytanie, jak ubierać niemowlę na wiosnę, warto zaopatrzyć się również w komplety niemowlęce, np. kurtkę ze spodenkami lub kombinezon. Na cieplejsze dni sprawdzą się spodenki niemowlęce, a na każdą wiosenną pogodę przydadzą się skarpetki i czapeczka.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.