Jak składać i przechowywać ubranka niemowlęce?

Jak składać i przechowywać ubranka niemowlęce?

Utrzymanie porządku w dziecięcej garderobie bywa często prawdziwym wyzwaniem. Jak składać ubranka niemowlęce, by ułatwić sobie organizację codziennego, częstego przebierania maluszka? Składanie ubranek niemowlęcych różni się od składania zwykłych ubrań chociażby tym, że odzież niemowlęca jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie - trudniej ją złożyć i przechowywać. Składanie i przechowywanie ubranek niemowlęcych wymaga także szczególnej ostrożności i zachowania higieny, by redukować do minimum rozwój bakterii na ubrankach.

Wystarczy jednak dobra organizacja i znajomość kilku zasad, by łatwiej było Ci zadbać o odpowiednią organizację wewnątrz niemowlęcej szafy. Dowiedz się zatem, jak składać ciuszki niemowlęce i usprawnić codzienne przebieranie swojego malucha!

Jak składać ubrania niemowlęce?

Starannie złożone ubrania niemowlęce zajmują zdecydowanie mniej miejsca w szafie, a poza tym ich przechowywanie jest łatwiejsze - jeśli odpowiednio je poskładasz, bez problemu odnajdziesz to, czego akurat potrzebujesz. Przed rozpoczęciem składania pamiętaj o wyprasowaniu niemowlęcych ciuszków, by zapewnić dziecku komfort i zadbać o jego zdrowie.

Jak składać ubranka dziecięce? Tak, jak w przypadku ubrań dla dorosłych, składanie zaczynaj od rękawów i nogawek. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie składanie ciuszków dla niemowląt, poznaj kilka prostych zasad składania poszczególnych ubranek dziecięcych.

  • Bluzki i body dziecięce składaj podwijając rękawy i układając je tak, by leżały z tyłu, w prostej linii po obu stronach ubranka. Następnie dwukrotnie złóż je na pół, by ubranka tworzyły kwadrat. W podobny sposób możesz złożyć pajacyki niemowlęce i śpioszki dla noworodka
  • Koszulki i koszule składaj zawijając rękawy tak, aby leżały z tyłu ubranka. Dół koszulki złóż do środka, po czym zwijaj ją w kwadrat.
  • Spodnie składa się tak samo jak modele dla dorosłych, zaczynając od złożenia razem nogawek. Następnie zegnij je na pół, po czym zwiń całość tak, by stworzyć kwadrat.
  • Sukienki wieszaj na wieszakach, gdyż bardzo łatwo się gniotą - zaoszczędzisz sobie w ten sposób dodatkowej pracy związanej z ponownym ich prasowaniem.

Składanie ubrań metodą KonMari

Metoda KonMari to najłatwiejszy sposób na składanie ubranek niemowlęcych. Metoda Marie Kondo została stworzona przez japońską gospodynię programów telewizyjnych, miłośniczkę porządku i sprzątania. Swoją pasję przekuła w biznes, tworząc sieć porad dotyczących utrzymania porządku. Składanie ubrań metodą KonMari polega na tym, by ułożyć je w taki sposób, żeby można było zobaczyć każdy element leżący w szafie bez podnoszenia innych. Jak wygląda składanie ubrań metodą KonMari? Metoda KonMari w składaniu ubrań wyróżnia się głównie tym, że układa się je pionowo w szufladach, zrywając z dotychczasowym stereotypem układania ich w stos, jedne na drugich. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak składać dziecięce ubranka w szafie, spróbuj metody Marie Kondo - te innowacyjne, ale proste pomysły uwolnią Cię od wiecznego sortowania stosów dziecięcych ubranek i bałaganu w szafach i szufladach.

Przechowywanie ubranek niemowlęcych

Jak przechowywać ubranka dla noworodka? Ubrania dziecięce najlepiej trzymać w garderobie, szafie lub innej zamkniętej przestrzeni, by maksymalnie wyeliminować rozwój bakterii i drobnoustrojów. Przydadzą Ci się także dodatkowe akcesoria, dzięki którym bez problemu poukładasz wszystkie ubrania w taki sposób, aby nie tylko były w zasięgu ręki, ale też się nie pogniotły. Tego typu rozwiązania wykorzystasz zarówno w szafach, jak i w komodach, szufladach czy półkach. W co najlepiej się zaopatrzyć, by przechowywanie ubranek niemowlęcych było łatwiejsze?

  • Kartoniki lub pudełka - tzw. dzielniki, dzięki którym możesz posortować ubranka według rozmiaru, rodzaju czy pory roku i każdą kategorię oznaczyć w osobnym pudełku.
  • Spinacze do bielizny - spinając poszczególne części ubrania razem na wieszaku, w prosty sposób połączysz wszystkie dwuczęściowe dziecięce ubranka, jak komplety bluzek ze spodniami czy spódniczką.
  • Wieszaki na ubranka niemowlęce - sprawdzą się szczególnie w przypadku sukienek lub niemowlęcych kurtek.
  • Schowek na drzwiach szafy - możesz wykorzystać pustą przestrzeń montując na drzwiach szafy szynę z koszami lub półkami - będzie to idealne miejsce do przechowywania dziecięcych skarpetek, rękawiczek, rajstop czy innych, drobnych części garderoby.

Składanie i przechowywanie dziecięcych ubranek nie musi być trudne - wystarczy, że odpowiednio zorganizujesz przestrzeń do przechowywania ciuszków malucha oraz zastosujesz kilka sprawdzonych sposobów, by zdecydowanie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Składanie ubrań metodą KonMari czy układanie ich w szafie w odpowiednim porządku zajmuje co prawda trochę czasu, ale i tak w efekcie końcowym zyskujesz go znacznie więcej, nie tracąc niepotrzebnych minut na wieczne szukanie części dziecięcej garderoby. Sklep z ubraniami dla dzieci oferuje szeroki asortyment niemowlęcych ubranek - zadbaj o odpowiednie miejsce do ich przechowywania i ciesz się wspólnymi chwilami ze swoim dzieckiem!

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.