Jak dbać o dziecięce zabawki pluszowe?

Jak dbać o dziecięce zabawki pluszowe?

Pluszaki należą do grona ulubionych zabawek dzieci niezależnie od wieku. Dla niemowląt jest to przede wszystkim urocza dekoracja ich pokoików. Im dziecko jest starsze, tym chętniej sięga po maskotki, aby je przytulać, podrzucać albo na przykład urządzać z nimi różne scenki. W jaki sposób zadbać o to, by zabawki pluszowe na długo zachowały swoją wysoką jakość oraz były czyste?

Przed zakupem

Jeszcze przed zakupem pluszaków należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane, a także na jakość ich wypełnienia. To dużo mówi na temat przewidywanej długości ich użytkowania. Wszelkie zabawki podawane małym dzieciom, w tym miękkie maskotki, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Nie mogą zawierać małych elementów, które łatwo oderwać, a po połknięciu mogłyby doprowadzić do zakrztuszenia się przez małe dziecko. Pluszowe zabawki dostępne w naszym sklepie spełniają te wymagania.

Pluszaki zwierzaki

Ręczne czyszczenie pluszaków

Czyszczenie zabawki zależy od tego, z czego jest wykonana. Zazwyczaj wszystkie można płukać w wodzie z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego. Najlepiej użyć mydła lub proszku do prania dedykowanego dzieciom. Wiele maskotek pluszowych można prać w pralce. Informacje na ten temat powinna znaleźć się na metce.

W celu umycia pluszaka, użyj miękkiej szmatki zwilżonej wodą i delikatnie przetrzyj powierzchnię futerka. Zwróć szczególną uwagę na mocno zabrudzone obszary. Jeżeli użyjesz delikatnego detergentu, koniecznie wykonaj test na zabawce pod kątem trwałości jej kolorów, by jej nie zniszczyć.

Następnie użyj szczotki z szerokim włosiem z tworzywa sztucznego, aby rozczesać futro zabawki. Dobrze sprawdzą się dziecięce szczotki albo specjalne grzebyki dla lalek. To także dobra zabawa dla dziecka!

Pluszak w kształcie pieska

Pranie pluszaków w pralce

Jeżeli zabawka jest mocno ubrudzona, najlepsze efekty przyniesie wypranie jej w pralce. Przed włożeniem jej do bębna należy sprawdzić, czy nie ma żadnych dziur lub uszkodzeń. Pranie w pralce może spowodować dalsze rozdarcie. Zaszyj wszystkie znalezione otwory.

Zacznij od usunięcia wszystkich dołączonych akcesoriów, takich jak zdejmowane ubranka lub odczepiane kokardki. Umieść maskotkę w torbie przeznaczonej na przykład do prania delikatnej bielizny lub poszewce na poduszkę i zamknij ją. Upewnij się, że pralka jest pusta. Nie chcesz dopuścić do pofarbowania zabawki.

Gdy pluszak znajdzie się w pralce, wybierz delikatny cykl z zimnym praniem i zimnym płukaniem. Użyj łagodnego detergentu do prania. Jeśli to możliwe, użyj pralki ładowanej od przodu, aby nie ryzykować dostania się pluszaka do mieszadła. Możesz wyprać w pralce kilka maskotek naraz, używając do wszystkich poszewki na poduszkę lub specjalnej torby.

Pluszak jednorożec

Metody suszenia

Czyszczenie pluszaków to dopiero początek. Po wymyciu nadszedł czas, aby rozważyć najlepsze metody ich suszenia. Możesz je wysuszyć na powietrzu, ale jeśli to zrobisz, pamiętaj, że mogą być wilgotne przez kilka dni, co może powodować ryzyko pojawienia się pleśni w środku. Także z tego powodu najlepsze są pluszaki wypełnione bawełną, tak jak pluszaki dostępne w naszym sklepie. Suszenie ich na parapecie lub sznurku może nadać im świeży zapach i zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśni. Umieszczenie wypchanych zwierzaków w pobliżu osuszacza przez kilka dni spowoduje również usunięcie z nich zawartości wody znacznie szybciej niż suszenie na powietrzu. Ta metoda suszenia dodatkowo zmniejsza ryzyko powstawania pleśni w maskotkach.

Możesz suszyć pluszaki w suszarce, stosując jedynie odpowiednie środki ostrożności. Pozostaw czyste pluszaki w torbie i ustaw suszarkę na delikatny, krótki cykl z niską temperaturą. Ustawienie osuszania powietrzem działa w tym przypadku najlepiej. Od czasu do czasu należy sprawdzać suszone maskotki. Nigdy nie umieszczaj miękkich zabawek w suszarce na dłuższy czas bez nadzoru. Może być konieczne kilka krótkich cykli, aby maskotki były wystarczająco suche. Czas schnięcia zależy od liczby pluszaków i używanych ustawień. Po takim działaniu dziecięce zabawki będą znowu czyste, miękkie i pachnące.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.